Sınıf İçi ÇalışmalarÖğrencinin bireysel farklılıklarını, ilgisini ve öğrenmesini hedefleyerek hazırlanan haftalık ve günlük planlar doğrultusunda öğrencilere sınıf içi etkinlikleri sırasında farklı öğrenme ortamları sunulur.


Planla-Yap-Değerlendir zaman diliminde amaç öğrencilerin bir işi planlayarak üzerinde çalışması ve sonuçlandırmasıdır. Öğrenciler, planları doğrultusunda köşelerde çalışırlar. Öğretmenler bu sırada öğrencileri gözlemler ve not alırlar. Zaman dolduğunda öğrenciler tekrar bir araya gelerek neler yaptıklarını öğretmenleri ve arkadaşlarıyla paylaşırlar.

Küçük grup zamanında öğrenciler, 2 ya da 3 gruba ayrılırlar. Bu zaman diliminde öğrencilerin bilişsel, dil ve ince kas becerileriyle ilgili çalışmalar yapılır. Bu gruptaki çalışmalar sırasında öğretmenler öğrencileri daha yakından gözleme ve öğrencilerin ihtiyaç duydukları alanlara destek verme imkanı bulurlar.

Büyük grup zamanında ise bir topluluk ruhu oluşur. Bu zaman dilimi öğrencilerle birlikte hareket etme, saygı gösterme gibi becerileri geliştirmek için fırsatlar sunar.Gezi ProgramıÖğrencilerin etkin olarak kendi öğrenmelerini gerçekleştirmelerine olanak sağlayan programımızda geziler önemli bir yer tutar.


Tüm okul dışı gezilere aşağıdaki temel prensipler göz önünde bulundurularak hazırlanılır:

• Yaş grubuna uygunluğu

• Sınıftaki her öğrencinin planlanan geziye gidebilecek durumda olması

• Programlar ve temalar arasındaki bağlantısı

• Planlanan geziden önce öğrencilere gidilecek yer hakkında bilgi verilmesi ve sorular sorulması

• Geziden sonra öğrencilerin gördükleri hakkında konuşmalarının sağlanması ve gezi ile ilgili etkinlik yapılması

Yıl boyunca temalarla bağlantılı olarak yapılacak olan geziler planlanmıştır. Bununla birlikte tiyatro, sinema, sergi gibi tarihi kesinleşmemiş olan yerlere de geziler düzenlenmektedir.PartilerHer ay birbirinden değişik temalarla kutladığımız partilerle eğlenen öğrencilerimiz, sene başında belirlenmiş olan parti temaları doğrultusunda hazırlıklarını tamamlamaktadırlar.