Temellerimiz

Her şey daha iyi bir gelecek hayaliyle başladı.

Zülcenah Kunter’in 26 yaşındayken başlattığı eğitim serüvenimizin her anında çocuklarımızın "Dünya İnsanı" olabilmeleri için çabaladık.

Kurucumuz


Zülcenah Kunter’in yaşam misyonu, insan reformudur. Çocukların küçük yaşlardan itibaren diğer insanların hayatlarına güzel bakabilmelerini sağlamak onun en büyük ideali olmuştur. 25 yıldır sadece eğitimli değil, iletişim becerileri de gelişmiş çocuklar mezun etmenin gerekliliğini savunmuştur.

1988 yılında 60 m2’lik bir alanda başlayan eğitim yılları boyunca kendini geliştirmiş ve en iyiye ulaşmayı hedeflemiştir. Eğitim ve öğretimin sadece yerel değil, aynı zamanda global bir değer de olduğunu benimseyen Zülcenah Kunter, uzman danışman ve eğitimcilerle oluşturduğu kadrosuyla kurumlarını uluslar arası eğitim standartlarına ulaştırmıştır.

Tüm çocuklara değebilmenin ilk kuralının öğretmenlere ulaşabilmek olduğuna inanan Zülcenah Kunter’in en büyük hedefi, bir öğretmen okulu kurarak bu sayede yalnız kendi kurumlarındaki çocukların değil, tüm çocukların iyi bir eğitimle tanışmalarına olanak sağlamaktır.

Her sene öğrenci ailelerinin ve üyesi bulunduğu vakıfların da katkılarıyla birçok köy okulu ve üniversite öğrencisine kaliteli eğitim fırsatı sunmayı görev haline getirmiş olan Zülcenah Kunter, çocuklardan öğreneceği daha birçok şey olduğuna inanmaktadır.
Köklerimiz  • Tüm Çocuklara Ulaşabilmek

  • Akademik Üstünlük

  • Sorgulamayı Genişletme

  • Uluslar arası Farkındalığı Arttırma

  • Çevre Bilincine Teşvik Etme

  • Toplumla İşbirliğine Olanak Tanıma

"Umut Eğitim Kurumları’nda çocuğum büyüdü...

Evet, büyüdü diyorum çünkü artık karşımda yorum yapabilen, fark eden, yaşından daha büyük düşünen birisi var."

ESRA ATEŞ - "UMUT" ANNESİ